Çinko oksit üretim planı şu şekildedir:
  1. Tedarikçi firmalardan aldığımız hammaddeler Zn, Pb, Fe, As, Cd, Cl... analizleri yapıldıktan sonra depomuzda muhafaza edilmektedir.

  2. Analiz sonucu uygun olan hammaddeler 850-900 C sıcaklıkta döner fırında kavrulduktan sonra ürün deposuna gönderilir. Kavurma işlemi 25-35 tonluk lotlar halinde gercekleştirilir.

  3. Her lot kavrulma işleminden sonra uygun olup olmadığının anlaşılması için tekrar analiz edilir. Uygun olmayanlar tekrar işleme sokulması için geri gonderılır. Uygun olanlar ise, dioxin analizi icin SGS, Lufa gibi uluslararası gecerliliği olan laboratuarlara gönderilir.

  4. Analiz sonrası, malzemeler öğütme işlemi için değirmene ardından da paketlemeye gönderilir. Paketleme 1000kg-1100kg lık bigbag ve 25 kg lık kağıt torbalar halinde olduğu gibi müşteri talebine göre de ayarlanabilmektedir.
   
 

SAHİP OLDUĞUMUZ SERTİFİKALAR

  • GMP+- B1
  • H.A.C.C.P
  • TS EN ISO 9001:2000
   
     
   

Ürünlerin depolandığı, öğütüldüğü ve paketlendiği alanlar kapalı, temiz ve  klimalı olup GMP+- B1 standartlarına uygundur.

Her lot ayrı ayrı numaralandırılır ve her lotun numunelerı 5’er yıl saklanmaktadır.

Fırmamızda üretimde görevlendirilen 30 işçi ile beraber 2 kimya muhendisi ve labarotuarımızda  2 teknisyen bulunmaktadır. 
© 2007 TANRIKULU A.Ş. web tasarım : IKOVAN